Jak vybrat diamantové kotouče


Dotazník pro
výběr diamantového
kotouče

Vyplňte prosím pečlivě pole dotazníku pro výběr kotouče. Pozornost věnujte zejména popisu materiálu, který budete řezat. Na základě získaných informací vám ZDARMA doporučíme vhodný diamantový kotouč. Odesláním dotazníku souhlasíte se zpracováním osobních údajů, abychom vám mohli odpovědět. Pokud potřebujete rychlou radu můžete také zavolat na telefon 603 528 450.

Dotazník pro výběr diamantového kotouče
Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.
Jméno
Vnější průměr řezného kotouče v mm, například: 115 mm do úhlové brusky.
Jaký potřebujete otvor (vrtání) v kotouči pro upnutí do vašeho stroje, například: 22,23 mm.
Popište co nejlépe řezaný materiál. Můžete uvést i požadovanou hloubku řezání, nároky na čistotu řezu, apod. U betonu pomůže uvést stáří – vyzrálost. Například: vyzrálá zámková dlažba 8 cm.
Umožňuje řezací stroj chlazení vodou?

Jak vybrat správný diamantový kotouč?

Díky dlouholetým zkušenostem víme, který diamantový kotouč je pro danou práci nejvhodnější. Výběr nevhodného diamantového řezného kotouče může vést k rychlému opotřebení kotouče, jeho předčasnému otupení či nepřesnému řezu a tedy i vašemu zklamání. Podrobněji o postupu volby optimálního nástroje na řezání píšeme v článku Jak vybrat diamantový kotouč.

Použití profesionální pily nezaručuje přesný a hospodárný řez, pokud nevyberete vhodný diamantový kotouč. Je klíčové věnovat pozornost správnému výběru kotouče, sledovat složení a tvrdost segmentu. Samozřejmě je nutné respektovat doporučení výrobce, které tyto poznatky zohlednil při určení použití kotouče. Čím podrobněji výrobce použití popisuje, tím lépe. Pozornost věnujte také správnému upínání kotouče a nezapomeňte dodržet povolené otáčky kotouče a obvodovou rychlost. Náš profesionál vám rád pomůže s výběrem, neváhejte nás kontaktovat.