Jak vybrat diamantové kotouče

Je diamantový
kotouč vhodný
pro váš stroj?

Chcete rovnou svůj diamanťák?

Nechcete se zdržovat čtením a žádáte brilantní řešení? Vyplňte krátký dotazníček a specialista vám ZDARMA poradí diamantový kotouč podle Vašich požadavků!

Je diamantový kotouč kompatibilní se strojem?

Vybírejte kotouč v souladu s parametry stroje

Otáčky a obvodová rychlost

Upínací průměr dia kotouče

Hloubka řezu a chlazení

Různé pily pro řezání diamantovými kotouči

Diamantové řezné kotouče se používají v různých strojích a nástrojích pro řezání stavebních. Některé z hlavních aplikací zahrnují:

Úhlové brusky: Diamantové kotouče se používají v úhlových bruskách na řezání různých materiálů, včetně kovů, dlaždic, betonu a skla. Průměry kotouče do flexy jsou 115-230 mm. Upínací otvor má průměr 22,23 mm. Řeže se za sucha.

Motorové rozbrusy: Benzinové nebo elektrické rozbrušovačky mají nejčastěji průměr 300-400 mm. Upíníní má rozměr 25,4 mm, ale také 20 nebo 22,23mm. Řeže se většinou za sucha, i když některé stroje systém vodního chlazení nabízejí.

Obkladačské pily: Při řezání dlaždic nebo keramických materiálů se často používají diamantové kotouče pro obkladače. Tyto pily mají nejčastěji průměr nástroje 200-300 mm. Používají kotouče s dírou 25,4 mm nebo 30 mm. Nejčastěji řežeme za mokra.

Stolové pily na stavební materiály: Diamantové řezné kotouče jsou často používány ve speciálních pilách pro řezání kamene, cihel, betonu a jiných stavebních materiálů. Nejčastěji se setkáme s průměry 300-450 mm. Upínání bývá nejčastěji 25,4 mm. Velké blokové pily mají rozměry kotouče 600-1000 mm s upínáním 25,4 nebo 60 mm. Nejčastěji se jedná o řezání s vodním chlazením.

Řezačky spár: Pro řezání asfaltu a betonu jsou také k dispozici diamantové řezné kotouče pro tyto pojízdné spárové řezače, nejčastěji v průměrech 350-600 mm. Upínání bývá 25,4 mm. Většinou se řeže s vodou.

diamantové řezání

Vybereme diamantový kotouč společně

Nezapomeňte, že každý diamantový kotouč má určité vlastnosti a zorientovat se v nabízených typech nemusí být jednoduché. Pokud potřebujete s výběrem poradit, neváhejte se nám ozvat. Postaráme se o to.

Na závěr si shrňme poznatky z této kapitoly:

V této části jsme poznali klíčové faktory při výběru diamantových kotoučů pro různá zařízení, jako jsou úhlové brusky, obkladačské pily nebo řezače spár.

Je důležité zohlednit specifikace stroje, jako je výkon, otáčky a správný rozměr nástroje, abyste zajistili bezpečné a efektivní řezání.

Při výběru kotouče je rovněž nutné vzít v úvahu otázky ohledně chlazení, kompatibility s vaším zařízením a správných otáček v závislosti na materiálu.

Informace o vrtání kotouče, hloubce řezu a možnostech chlazení jsou klíčové při správném výběru diamantového kotouče pro konkrétní účely a zařízení.

jak vybrat diamantový kotouč na řezání